Known for their dark green skin, large Hass avocados are full of creamy, nutty flavor. Essential for making fresh guacamole, you can also add chunks to salads or whip up some yummy avocado toast. To check if they're ripe and ready, give them a gentle squeeze. They should yield a bit to the pressure and not feel rock hard or mushy.
- 1 small Hass avocado sold individually
- Ripe when slightly soft, yet firm to the touch
Produce
SNAP EBT Eligible
Open Product Description
$0.50
was $0.58
Offer Valid: Sep 30th - Oct 7th
Seedless Green Grapes - Avg 2.25 Lbs, $4.46 avg/ea
Produce
SNAP EBT Eligible
Open Product Description
$4.46 avg/ea
$1.98/lb
Final cost based on weight
Naval Oranges - 4 Pound, $4.98
Produce
SNAP EBT Eligible
Open Product Description
$4.98
$1.25/lb
Strawberries - 1 Pound, $3.98
Enjoy the light, refreshing taste of fresh strawberries. Full of sweet, juicy flavor, they're a healthy snack or sweet addition to your favorite desserts. Strawberries are also a good source of Vitamin C, fiber and potassium.
- 1 lb fresh strawberries
- Full of sweet, juicy flavor
- Good source of Vitamin C, fiber and potassium
Produce
SNAP EBT Eligible
Open Product Description
$3.98
$3.98/lb
Green Seedless Grapes - Avg 2.25 Lbs, $8.48 avg/ea
Produce
SNAP EBT Eligible
Open Product Description
$8.48 avg/ea
$3.77/lb
was $8.96 avg/ea
Offer Valid: Sep 30th - Oct 7th
Final cost based on weight
Red Seedless Grapes - Avg 2.25 Lbs, $8.48 avg/ea
Produce
SNAP EBT Eligible
Open Product Description
$8.48 avg/ea
$3.77/lb
was $8.96 avg/ea
Offer Valid: Sep 30th - Oct 7th
Final cost based on weight
Seedless Red Grapes - Avg 2.25 Lbs, $4.23 avg/ea
Produce
SNAP EBT Eligible
Open Product Description
$4.23 avg/ea
$1.88/lb
Final cost based on weight
Mandarins Bag - 3 Pound, $4.48
Produce
SNAP EBT Eligible
Open Product Description
$4.48
$1.49/lb
Cantaloupe - 1 Each, $3.48
Produce
SNAP EBT Eligible
Open Product Description
$3.48
Strawberries - 2 Pound, $7.98
CAT 1
Produce
SNAP EBT Eligible
Open Product Description
$7.98
$3.99/lb
Maradol Papaya - Avg 2.75 Lbs, $2.67 avg/ea
The Maradol papaya is juicy and sweetly mild in flavor. Ripe when the thick skin turns from yellow to bright orange, it has reddish-pink flesh and a wide pocket of edible black seeds. If you want a seed-free experience, simply scoop them out and cut papaya into chunks for salads and smoothies.
- Maradol papaya (sold individually)
- Sweetly mild and juicy
- Ripe when skin turns from yellow to orange
- Reddish-pink flesh
- Edible black seeds
- Tropical fruit
Produce
SNAP EBT Eligible
Open Product Description
$2.67 avg/ea
$0.97/lb
was $3.52 avg/ea
Offer Valid: Sep 30th - Oct 7th
Final cost based on weight
Pineapple - 1 Each, $2.98
Produce
SNAP EBT Eligible
Open Product Description
$2.98
Lime - 1 Each, $0.33
Produce
SNAP EBT Eligible
Open Product Description
$0.33
Gala Apples - 3 Pound, $2.77
Produce
SNAP EBT Eligible
Open Product Description
$2.77
$0.92/lb
was $3.48
Offer Valid: Sep 30th - Oct 7th
Large Avocado - 1 Each, $1.98
Produce
SNAP EBT Eligible
Open Product Description
$1.98
Blueberries - 1 Dry Pint (US), $4.48
Produce
SNAP EBT Eligible
Open Product Description
$4.48
$4.48/pt
White Flesh Peach - Avg 0.50 Lb, $1.64 avg/ea
Produce
SNAP EBT Eligible
Open Product Description
$1.64 avg/ea
$3.28/lb
Final cost based on weight
Seedless Watermelon - 1 Each, $6.98
Produce
SNAP EBT Eligible
Open Product Description
$6.98
Granny Smith Apple - Avg 0.60 Lb, $0.95 avg/ea
Produce
SNAP EBT Eligible
Open Product Description
$0.95 avg/ea
$1.58/lb
Final cost based on weight
Lemon - 1 Each, $0.68
Add a citrus kick to sweet or savory recipes with a small fresh lemon. Extremely handy in both cooking and baking, they’re juicy, tart and ideal as slices or wedges. Before cutting a lemon, try gently rolling it back and forth on a cutting board to bring out extra juiciness.
- Small lemon sold individually
- Juicy and tart
- Great for slices or wedges
- Can be used in sweet or savory recipes
Produce
SNAP EBT Eligible
Open Product Description
$0.68
Tree Ripe White Nectarines - Avg 0.50 Lb, $1.49 avg/ea
Produce
SNAP EBT Eligible
Open Product Description
$1.49 avg/ea
$2.98/lb
Final cost based on weight
Mango - 1 Each, $1.28
Produce
SNAP EBT Eligible
Open Product Description
$1.28
Navel Orange - Avg 0.90 Lb, $1.69 avg/ea
These extra large fresh navel oranges have big flavor! Sweet, juicy and tart, enjoy this citrus fruit as a quick snack, or add to savory and sweet recipes for a punch of bright flavor.
- Extra large navel orange sold individually
- Sweet, juicy and tart flavor
- Vibrant orange color
Produce
SNAP EBT Eligible
Open Product Description
$1.69 avg/ea
$1.88/lb
Final cost based on weight
Lime - 1 Each, $0.78
Produce
SNAP EBT Eligible
Open Product Description
$0.78
Blackberries - 6 Ounce, $2.98
SCAN TO JOIN THE PANEL
Produce
SNAP EBT Eligible
Open Product Description
$2.98
$0.50/oz
Gala Apple - Avg 0.60 Lb, $1.37 avg/ea
Produce
SNAP EBT Eligible
Open Product Description
$1.37 avg/ea
$2.28/lb
Final cost based on weight
Bi-Color Red & Green Grapes - 2 Pound, $3.97
PREMIUM TABLE GRAPES, TREATED WITH SULFUR DIOXIDE FOR FUNGICIDE USE.
Produce
SNAP EBT Eligible
Open Product Description
$3.97
$1.99/lb
was $5.98
Offer Valid: Sep 30th - Oct 7th
Red Delicious Apple - Avg 0.60 Lb, $1.01 avg/ea
Bright red with a creamy yellow flesh, Red Delicious apples are an all-time classic. Their mild, fresh flavor pairs perfectly with sweet or savory dips like chocolate sauce and peanut butter, or chop them up and add to your favorite salad.
- Red Delicious apple
- Mild flavor
- Bright red skin
- Classic apple to pair with chocolate or peanut butter for a quick snack